به گزارش حوزه بین الملل خبرگزاری تقریب، متن پیام نهضت اسلامی افغانستان به شرح زیر است: چهارده جوزا/خرداد ماه یادآور مصیبت عظیم و جانکاه رحلت رهبر کبیر انقلاب اسلامی ایران حضرت امام خمینی (ره) است، شخصیتی که در پرتو ایمان محکم به خدا و اتحاد مردم و با مجاهدت‌ها و مبارزات خستگی‌ناپذیر توانست کاخ ظلم و […]

به گزارش حوزه بین الملل خبرگزاری تقریب، متن پیام نهضت اسلامی افغانستان به شرح زیر است:

چهارده جوزا/خرداد ماه یادآور مصیبت عظیم و جانکاه رحلت رهبر کبیر انقلاب اسلامی ایران حضرت امام خمینی (ره) است، شخصیتی که در پرتو ایمان محکم به خدا و اتحاد مردم و با مجاهدت‌ها و مبارزات خستگی‌ناپذیر توانست کاخ ظلم و ستم را فروریزد و پرچم باشکوه حق و حقیقت را برافراشته نماید.
سالروز رحلت این مرد بزگ بهانه ای شد تا به چند ویژگی شخصیتی ایشان اشاره کنیم:

نگاه منحصر به فرد به جهان معاصر؛ جهان معاصر از دیدگاه ایشان، جهانی است که با وجود پیشرفت های فراوان مادی، به دلیل نگاه مادی به انسان و جهان و فقدان معنویت و اخلاق در آن، بشر را به عقب رانده و عقب ماندگی در اخلاق و معنویت و انسانیت را به همراه داشته است از این رو نه تنها شایسته نام تمدن انسانی نیست، بلکه در حقیقت توحش است نه تمدن. به راستی که استکبار جهانی به رهبری آمریکا با نگاه مادی و منفعت گرایانه شان بزرگترین و هولناک ترین جنایت را در سراسر جهان مرتکب شده است. 
ویژگی دینی و الهی انقلاب امام خمینی (ره)؛ هدف این انقلاب نیز یك پدیده منحصر به فرد است.
 چرا كه تمام انقلابها نظیر انقلاب فرانسه، انقلاب امریكا، انقلاب انگلیسی ها در قرن هفتم میلادی می خواستند یك جامعه بهتراز نظر مادی برای انسان بسازند، اما انقلاب اسلامی در ایران مقصدی كاملا متفاوت را پی می گیرند، این انقلاب می خواهد دوباره خدا را در محور حیات انسان قرار داده و بشر را به طرف خدا راهنمایی كند و دوباره قانون و نظام الهی را بر روی زمین برقرار سازد و این چیزی كاملا متفاوت است. انقلاب اسلامی ایران می خواهد نظام خدا را، نظام الله را در زمین مستقر كند.
جهانشمولی انقلاب اسلامی ایران به رهبری امام خمینی (ره)؛ انقلاب اسلامی در حال حاضر تمام دنیای اسلام را تحت تاثیر خود قرار داده است حتی آن دسته از مسلمانانی هم كه اكنون آشكارا طرفدار این انقلاب نیستند قلب شان با این انقلاب است و در نیمه راه هستند، و فقط عامل زمان است كه آنها را به سوی این انقلاب سوق خواهد داد.
امام می فرماید من فكر می كنم كه انقلاب اسلامی راه خود را در تمام نقاط دنیای اسلام باز خواهد كرد و بر روی جهان غیراسلامی نیز تاثیر خود را خواهد گذارد. 
توجه ویژه به مسئله فلسطین و قدس؛ هیچ انقلابی به اندازه انقلاب امام خمینی (ره) نتوانسته است ملت فلسطین را به هیجان آورد. انقلاب اسلامی ایران این باور فلسطینیان را تغییر داده است كه شكست دادن یهودیان امكان پذیر نمی باشد بلکه انقلاب اسلامی ایران به فلسطینان یاد داد همانگونه كه شاه با رهبری امام و عزم ملی به زباله دانی تاریخ افكنده شد پس می توان شیطان بزرگی چون امریكا و اسرائیل را نیز شكست داد و شرشان را از سر منطقه كوتاه كرد.
نهضت اسلامی افغانستان ضمن گرامی‌داشت یاد و خاطره امام خمینی(ره) و شهدای عزیز انقلاب اسلامی در ایران و افغانستان و آرزوی سلامتی و سربلندی برای همه مجاهدان راه اسلام و عزّت امت اسلامی در سراسر جهان، امیدوار است با وحدت و همّت مسلمانان جهان و ادامه مسیر نورانی شهدای گران‌قدر در ایران، افغانستان و دیگر سرزمین‌های اسلامی، زمینه آزادی و استقلال و عزّت امّت اسلامی در سراسر جهان فراهم گردد.
در پایان نهضت اسلامی افغانستان سی و سومین سال‌روز رحلت جانسوز آن امام بزرگوار را به همه دلباختگان و علاقمندان آن حضرت در سراسر جهان؛ بویژه رهبر خردمند و آگاه و جانشین لایق او حضرت آیت الله العظمی خامنه‌ای، ملت رشید ایران، بیت شریف آن حضرت و تمامی مسلمانان جهان تسلیت می‌گوید و عزّت و پیروزی ملت‌های مسلمان به ویژه ملت ایران و افغانستان را از خداوند متعال استدعا می‌ نماید.

نهضت اسلامی افغانستان
14جوزا/خرداد 1401 برابر با 4 ذی القعده 1443
کابل- افغانستان

  • منبع خبر : http://www.taghribnews.com/fa/news/552261/-----------