شفقنا افغانستان – «مولوی محمد مختار مفلح» رهبر نهضت اسلامی افغانستان  در گفتگو با خبرنگار شفقنا افغانستان در کابل اظهار داشت که هم‌پیمان بودن عربستان با استکبار جهانی کاملاً مشخص است؛ این کشور به‌جای اینکه از جهاد برحق حزب‌الله و حماس علیه صهیونیست‌ها حمایت کند کاملاً برعکس عمل می‌کند و با آمریکا و اسرائیل هم‌پیمان […]

شفقنا افغانستان – «مولوی محمد مختار مفلح» رهبر نهضت اسلامی افغانستان  در گفتگو با خبرنگار شفقنا افغانستان در کابل اظهار داشت که هم‌پیمان بودن عربستان با استکبار جهانی کاملاً مشخص است؛ این کشور به‌جای اینکه از جهاد برحق حزب‌الله و حماس علیه صهیونیست‌ها حمایت کند کاملاً برعکس عمل می‌کند و با آمریکا و اسرائیل هم‌پیمان است.

از سوی دیگر مفلح تصریح کرد کشورهای مسلمان به‌ویژه عربستان سعودی باید مسئله قدس را به‌عنوان خط قرمز خود می‌دانستند، اما سکوت اختیار کرده و در مواردی واکنشی عمل می‌کنند.

به گزارش خبرنگار شفقنا افغانستان در کابل؛ بعدازاینکه رسانه‌ها اعلام کرده‌اند که امروز سفارت آمریکا از تل‌آویو به بیت‌المقدس انتقال پیدا می‌کند، بسیاری از هم‌وطنان ما صدای اعتراض خود را بلند کرده‌اند اما حکومت تاکنون در این رابطه سکوت اختیار کرده است.

در این رابطه خبرنگار شفقنا افغانستان در کابل گفتگویی را ترتیب داده با مولوی محمد مختار مفلح رهبر نهضت اسلامی افغانستان.

مفلح از اینکه کشورهای اسلامی همیشه در ارتباط به مسائل جهان اسلام واکنشی عمل می‌کنند ابراز تأسف نموده و عربستان سعودی را متهم کرد که برای حفظ منافع و بقای خود همواره دست به دامن آمریکا و اسرائیل بوده و کاملاً مشخص است که با استکبار جهانی هم‌پیمان است.

به بیان مولوی مفلح کشورهای اسلامی به‌خصوص عربستان سعودی که دعوای رهبری برجهان اسلام را دارد باید قدس را به‌عنوان خط قرمز خود نشان می‌دادند اما برعکس برای نابودی حزب‌الله و حماس هزینه می‌کنند.

مفلح همچنین اظهار داشت که بی‌ثباتی شرق میانه بالای کشور ما نیز سایه افکنده است.

به بیان مفلح هدف آمریکا و انگلیس این است که دارایی‌های مسلمانان را به تاراج ببرند.

مفلح نقل‌مکان سفارت آمریکا از تل‌آویو به بیت‌المقدس را نکبت دوم در فلسطین اشغالی عنوان داشت.

رئیس نهضت اسلامی افغانستان می‌گوید که با عملی شدن این کار گستاخی ترامپ بر میز واقعیت خواهد نشست و این موضوع را در افغانستان نیز تأثیرگذار دانست.

وی از واکنشی عمل کردن جهان اسلام در برابر همچون قضایا سخت گلایه‌مند بوده و تصریح نمود که همیشه کشورهای عربی و اسلامی بعدازاینکه یک مسئله عملی می‌شود از خود تنها واکنش نشان می‌دهند.

به بیان مولوی مفلح واکنش به عملی که انجام‌شده دردی را دوا نمی‌کند و نوشدارو پس از مرگ سهراب است.

مفلح گفت: “ترامپ می‌آید و موضوعی را اعلام می‌کند و چند روز از اعلام آن می‌گذرد و رگی در جهان اسلام به جنبش درنمی‌آید و برعکس عربستان سعودی به خاطر اینکه بتواند رهبری جهان عرب را در دست بگیرد هم‌پیمانی خود را با امریکا و اسرائیل نشان می‌دهد.

مفلح به این عقیده است که افغانستان باید در این مرحله حساس به سمت منافع جهان اسلام حرکت کند و حمایت خود را از فلسطین نشان دهد.