کمیته اول مجمع عمومی سازمان ملل با اکثریت آرا اعلام کرد که رژیم صهیونیستی باید سلاح‌های هسته‌ای خود را نابود کند و هرگونه فعالیت آن تحت نظارت آژانس بین‌المللی انرژی هسته‌ای انجام گیرد.به گزارش پایگاه خبری- تحلیلی شورای قدس به نقل از مرکز اطلاع رسانی فلسطین، روزنامه عبری زبان “یسرائیل هیوم” صبح امروز دوشنبه بیان […]

کمیته اول مجمع عمومی سازمان ملل با اکثریت آرا اعلام کرد که رژیم صهیونیستی باید سلاح‌های هسته‌ای خود را نابود کند و هرگونه فعالیت آن تحت نظارت آژانس بین‌المللی انرژی هسته‌ای انجام گیرد.
به گزارش پایگاه خبری- تحلیلی شورای قدس به نقل از مرکز اطلاع رسانی فلسطین، روزنامه عبری زبان “یسرائیل هیوم” صبح امروز دوشنبه بیان کرد که این 152 کشور به این درخواست رای موافق و تنها 5 کشور به آن رای مخالف دادند.
روزنامه مذکور اشاره کرد که این در حالی است که رژیم صهیونیستی منکر داشتن چنین سلاح هایی است.
لازم به ذکر است که کمیته اول مجمع عمومی سازمان ملل یکی از 6 کمیته اختصاصی سازمان ملل است که مربوط به رسیدگی به مسئله خلع سلاح هسته ای در جهان است.
علاوه بر رژیم صهیونیستی، 4 کشور کانادا، میکرونزیا، پالاو و آمریکا به این درخواست رای مخالف دادند.

رژیم صهیونیستی درصدد ساخت 135 واحد مسکونی جدید برای یهودیان در قدس

کمیته نقشه‌کشی و ساخت و ساز شهرداری قدس اشغالی طرح جدیدی را برای ساخت 135 واحد مسکونی برای یهودیان در محله شیخ جراح به تصویب رساند.
این طرح قرار است در شهرک “معالوت الدفنا” ما بین شهرک‌های تل الذخیره در شیخ جراح و شهرک راموت اجرا شود.
به موجب این طرح قرار است ساختمانی 5 طبقه که دارای 26 واحد است، تخریب شده و بجای آن یک ساختمان 12 طبقه با 135 واحد مسکونی، معبدی یهودی و یک پارکینگ خودرو احداث شود.
شهرک معالوت الدفنا یکی از شهرک‌های صهیونیست‌نشین غیرقانونی در قدس شرقی است که روی اراضی مصادره شده در سال 1968 بنا نهاده شده است.