بسم الله الرحمن الرحیمإِنَّا لِلَّهِ وَإِنَّا إِلَیْهِ رَاجِعُونَپیام تسلیت نهضت اسلامی افغانستان در پیوند به حادثه تروریستی شیراز حادثه‌ تلخ و اسفناک شهادت جمعی از زائران بی گناه و مظلوم در شیراز و شاهچراغ به دست تکفیری ها وتروریست های مزدور، پرده جدیدی از قساوت و دشمنی استکبار جهانی علیه ملت مسلمان و شجاع ایران […]

بسم الله الرحمن الرحیم
إِنَّا لِلَّهِ وَإِنَّا إِلَیْهِ رَاجِعُونَ
پیام تسلیت نهضت اسلامی افغانستان در پیوند به حادثه تروریستی شیراز

حادثه‌ تلخ و اسفناک شهادت جمعی از زائران بی گناه و مظلوم در شیراز و شاهچراغ به دست تکفیری ها وتروریست های مزدور، پرده جدیدی از قساوت و دشمنی استکبار جهانی علیه ملت مسلمان و شجاع ایران را روشن ساخت.
در ارتباط به چنین حوادثی باید متذکر شد چندسالی است استکبار جهانی به سرکردگی آمریکا و صهیونیسم بین الملل با همیاری مزدوران منطقه ای شان از اینکه از نیل به اهداف نامیمون و نامبارک برای رخنه در جهان اسلام و بین ملت های مسلمان نا امید شده اند برای جبران این کار و در جهت بدنامی مسلمانان و ایجاد نفاق و شقاق بین ملت های مسلمان در چهره های چون گروه های تروریستی و تکفیری داعش ظهور نموده است.
وقتی در یک مکان مذهبی این عمل تروریستی و ضد انسانی صورت می گیرد که منجر به شهادت جمع کثیری از زائران بی گناه می شوند این خود بیانگر اوج درماندگی و حقارت عقبه و صحنه‌گردانان اصلی آن‌ است که به خیال باطل شان گمان می کنند، می توانند بین اقوام و مذاهب یکپارچه، ملت قوی و قدرتمند و همسوی ایران اسلامی تفرقه بیندازند و این کشور را ناامن کنند. بر عکس تجریه تاریخی نشان داده است خون شهیدان چنین جنایتی، اتحاد مردم مسلمان وشجاع ایران را بیش از پیش مستحکم و روسیاهی و ذلت را نصیب تروریست‌ها و عقبه های شان خواهد کرد.
ملت مسلما افغانستان که سال هااست طعم تلخ انفجارو و انتحار را می چشد سال ها است که مردم این سرزمین در مساجد، شفاخانه ها، جاده ها و… سلاخی می شود، با تمام وجود عمق چنین جنایتی را احساس نموده و در کنار ملت بزرگ ایران می ایستد.
نهضت اسلامی افغانستان به نمایندگی از ملت مسلمان و قهرمان افغانستان حادثه اخیر را به ملت ایران، حضرت آیت الله خامنه ای، مردم انقلابی و با شعور شیراز و خانواده‌های داغدار تسلیت عرض نموده صبر الهی را برای آنان و علوّ درجات را برای این شهیدان مسألت می دارد. امیدواریم دستگاه‌های مدافع امنیت جمهوری اسلامی ایران با سرعت و دقت، دنباله‌های این جنایتکاران را شناسایی کنند و به سزای اعمال جنایتکارانه شان برسانند.
وحدت و برادری دو ملت بزرگ افغانستان و ایران مستدام باد

نهضت اسلامی افغانستان
اول ربیع الثانی ۱۴۴۴ برابر با ۵ عقرب/ آبان ۱۴۰۱
کابل- افغانستان