سازمان همکاری اسلامی با انتشار بیانیه‌ای از سازمان‌های بین‌المللی خواست برای آزادی فوری بیماران، سالمندان، کودکان، زنان و بازداشت ادراری فلسطینیان در زندان‌های اسرائیل بویژه ناصر ابوحمید اسیر بیمار سرطانی اقدام کنند. به گزارش پایگاه خبری- تحلیلی شورای قدس به نقل از آناتولی، سازمان همکاری اسلامی تاکید کرد که هزاران اسیر فلسطینی در زندان‌های اسرائیل […]

سازمان همکاری اسلامی با انتشار بیانیه‌ای از سازمان‌های بین‌المللی خواست برای آزادی فوری بیماران، سالمندان، کودکان، زنان و بازداشت ادراری فلسطینیان در زندان‌های اسرائیل بویژه ناصر ابوحمید اسیر بیمار سرطانی اقدام کنند.

به گزارش پایگاه خبری- تحلیلی شورای قدس به نقل از آناتولی، سازمان همکاری اسلامی تاکید کرد که هزاران اسیر فلسطینی در زندان‌های اسرائیل مورد اعمال خودسرانه قرار گرفته و از حقوق اولیه و حق درمان محروم هستند.

همچنین ضمن ابراز نگرانی عمیق از وخامت وضعیت سلامتی ناصر ابوحمید اسیر فلسطینی مبتلا به سرطان، از سازمان های بین‌المللی خواسته شده تا برای آزادی ابوحامد و دیگر بیماران فلسطینی در بند اسرائیل هرچه سریعتر اقدام کنند.

انجمن اسرای فلسطینی طی بیانیه‌ای در تاریخ ۱۰ سپتامبر اعلام کرد که وضعیت سلامت ناصر ابوحمید (۵۰ ساله) که از بیماری سرطان ریه رنج می‌برد، وخیم است.

بر اساس آخرین گزارش باشگاه اسرای فلسطینی، شمار اسرای فلسطینی در بند اسرائیل به بیش از ۴۶۰۰ نفر از جمله ۱۶۰ کودک و نوجوان و ۳۴ زن رسیده و حدود ۵۰۰ نفر مورد بازداشت اداری قرار گرفته‌اند.

دادگاه‌های اسرائیل در چارچوب قانون بازداشت اداری می‌توانند فلسطینی‌ها را بدون ارائه هیچ سند و مدرک، حتی بدون طرح اتهام مشخصی تا پنج سال زندانی کنند.

گفتنی است نظامیان اسرائیل همه روزه به بهانه‌های مختلف به خانه‌های فلسطینیان در قدس اشغالی و کرانه باختری یورش برده و آنان را بازداشت می‌کنند.

صدور ۱۸۰۰ حکم بازداشت موقت در حق فلسطینیان از ابتدای سال جاری

رژیم صهیونیستی از ابتدای سال جاری تاکنون ۱۸۰۰ حکم بازداشت موقت در حق فلسطینیان صادر کرده است.
مرکز مطالعات اسرای فلسطین در گزارشی اعلام کرد که از میان احکام صادر شده، ۹۹۷ از ۲ تا ۶ ماه تمدید شده اند و حکم بازداشت موقت برخی اسرا ۵ مرتبه هم تمدید شده است.
در این گزارش آمده است که ۷۹۹ نفر از این اسرا برای اولین بار در حقشان حکم بازداشت موقت صادر شده است.
این در حالی است که بیشتر اسرای آزاده، برای بار دوم به اسارت گرفته شدند.
بازداشت موقت یکی از سیاست های جنایتکارانه رژیم صهیونیستی در حق فلسطینیان است که طی آن اسیر تفهیم اتهام نشده و ممکن است چندین مرتبه بازداشت او تمدید شود.

بازداشت گسترده فلسطینیان در کرانه باختری

نظامیان اشغالگر اسرائیلی بامداد امروز دوشنبه به مناطق مختلف کرانه باختری یورش برده و دست به بازداشت گسترده فلسطینیان زدند.
صهیونیست ها به مناطقی در نابلس، الخلیل، جنین، قدس و رام الله یورش برده و با فلسطینیان درگیر شدند.
در این حملات دست کم ۲۰ فلسطینی به بازداشت نظامیان اسرائیلی درآمدند.
شمار زیادی از بازداشت شدگان جوان هستند.
در جریان حمله اشغالگران صهیونیست به اردوگاه بلاطه برای بازداشت شماری از فلسطینیان تحت تعقیب، درگیری مسلحانه شدیدی بین مبارزان مقاومت و نظامیان اسرائیلی در این منطقه به وقوع پیوست.
شمار زیادی از بازداشت شدگان جزو اسرای آزاده هستند.