هزاران فلسطینی امروز نماز جمعه را در صحن ها و محوطه های مسجد مبارک الاقصی اقامه کردند.  به گزارش پایگاه خبری- تحلیلی شورای قدس به نقل از منابع محلی، هزاران فلسطینی ساکن کرانه باختری و اراضی اشغالی ۴۸ و قدس از نخستین ساعات بامداد امروز جمعه راهی مسجد مبارک الاقصی شدند و نماز جمعه را در […]

هزاران فلسطینی امروز نماز جمعه را در صحن ها و محوطه های مسجد مبارک الاقصی اقامه کردند.  
به گزارش پایگاه خبری- تحلیلی شورای قدس به نقل از منابع محلی، هزاران فلسطینی ساکن کرانه باختری و اراضی اشغالی ۴۸ و قدس از نخستین ساعات بامداد امروز جمعه راهی مسجد مبارک الاقصی شدند و نماز جمعه را در شکوهی هر چه تمامتر در جای جای قبله گاه نخست مسلمانان جهان به جا آوردند.
این اقدام در حالی صورت می گیرد که نیروهای ارتش رژیم اشغالگر قدس در بخش های مختلف شهر قدس از جمله اطراف مسجد مبارک الاقصی مستقر شده و تدابیر امنیتی شدیدی در آنها به اجرا گذاشته بودند.

زخمی شدن ده ها فلسطینی در تظاهرات علیه شهرک سازی

فلسطینیان ساکن بخش های مختلف کرانه باختری امروز جمعه طبق معمول هر هفته در اعتراض به شهرک سازی تظاهرات کردند. 
فلسطینیان ساکن قلقیلیا و نابلس و الخلیل در اعتراض به اقدام دشمن صهیونیستی به مصادره اراضی آنان و ساخت و ساز شهرک های یهودی به خیابان ها ریختند و با نظامیان صهیونیست درگیر شدند. 
اشغالگران صهیونیست در جریان این درگیری ها به سوی فلسطینیان گلوله های جنگی و صوتی و اشک آور شلیک کردند که درپی این تجاوزات ده ها فلسطینی هدف گلوله قرار گرفته و زخمی شدند. 
شایان ذکر است که تظاهرات علیه شهرک سازی از مدت ها پیش آغاز شده است و همچنان با تمام قدرت پیش می رود و روز به روز دامنه آن گسترده تر می شود. 

شهادت یکی دیگر از مجروحان جنگ اخیر باریکه غزه

نبیل شلح ۳۵ ساله صبح امروز بر اثر شدت جراحت وارده به وی در جریان جنگ اخیر نوارغزه به شهادت رسید. 
طی دو روز گذشته عوارض ناشی از مجروحیت نبیل شلح تشدید یافت.
دشمن صهیونیستی در جریان این جنگ خانواده قدوم را در محله الشجاعیه هدف حملات توپخانه ای خود قرار داد که در پی آن نبیل شلح زخمی شد. 
شایان ذکر است که ارتش رژیم اشغالگر قدس در ماه اوت گذشته به مدت ۳ روز باریکه غزه را هدف حملات وحشیانه خود قرار داد که در پی این تجاوزات بیش از ۵۰ شهروند فلسطینی به شهادت رسیده و ده ها تن دیگر زخمی شدند.    

فراخوان فلسطینیان قدس برای مقابله با ویرانگری های “اسرائیل”

فلسطینیان ساکن بیت المقدس طی فراخوان هایی، حمایت و پشتیبانی از ۱۱ خانوار فلسطینی ساکن محله واد قدوم واقع در شهرک سلوان شهر قدس را که دشمن صهیونیستی قصد تخریب خانه های آنان را دارد و همچنین اقامه نماز در مقابل خانه هایشان را خواستار شدند.
بانیان این فراخوان ها اعلام کردند:« ای فرزندان آزاده بیت المقدس باید عزم خود را برای لبیک گفتن به این ندای تکلیف جزم کنیم و با قاطعیت و صلابت در برابر سیاست رژیم صهیونیتسی برای تخریب این آپارتمان مقاومت کنیم.» 
شایان ذکر است که این آپارتمان ۱۱ واحد دارد که در آنها ۷۵ فلسطینی سکونت دارند، ساکنان این آپارتمان تمامی راهکارها را برای ممانعت از اجرای دستور تخریب خانه هایشان را به کار بستند، ولی بی نتیجه ماند.
افزودنی است که مراجع صهیونیستی با گذاشتن شروط دست و پاگیر مانع از دریافت مجوز ساخت و ساز فلسطینیان ساکن بیت المقدس می شوند.