رئیس دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی حماس تاکید کرد که منطقه به سمت ناآرامی و تنش بی‌سابقه‌ای پیش می‌رود.اسماعیل هنیه شامگاه امروز شنبه در اظهاراتی مطبوعاتی تصریح کرد که رویارویی با دشمن صهیونیستی تنها در داخل زندان‌‌ها نخواهد بود و ملت فلسطین هرگز اسرا را در نبرد علیه دشمن اشغالگر تنها نخواهد گذاشت.هنیه اظهار داشت […]

رئیس دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی حماس تاکید کرد که منطقه به سمت ناآرامی و تنش بی‌سابقه‌ای پیش می‌رود.
اسماعیل هنیه شامگاه امروز شنبه در اظهاراتی مطبوعاتی تصریح کرد که رویارویی با دشمن صهیونیستی تنها در داخل زندان‌‌ها نخواهد بود و ملت فلسطین هرگز اسرا را در نبرد علیه دشمن اشغالگر تنها نخواهد گذاشت.
هنیه اظهار داشت که سازمان زندان‌های رژیم صهیونیستی به دستور ایتمار بن غفیر وزیر تندرو و تروریست اسرائیلی موج تازه‌ای از سرکوبگری علیه اسرا را در پیش گرفته و ضمن یورش به بخش‌های مختلف زندان‌ها، اقدام به جابجایی گسترده اسرا و انتقال ۱۸ اسیر به سلول انفرادی کرده است.
وی خاطر نشان کرد که عملیات سرکوب اسرای فلسطینی در چارچوب طرحی تروریستی و هدفمند توسط دولت تندرو نتانیاهو و ایتمار بن غفیر انجام می‌گیرد.
اسماعیل هنیه سران و رهبران کشورها و ملت‌های آزاده را به مداخله فوری برای توقف جنایات بن غفیر و دولت تندرو رژیم صهیونیستی علیه ملت و اسرای فلسطینی فراخواند و گفت جهانیان اکنون در مقابل آزمونی حقیقی قرار دارند.

بازداشت ده‌ها نفر در قدس پس از عملیات شهادت طلبانه اخیر

۲۴ ساعت پس از وقوع عملیات شهادت طلبانه در قدس اشغالی که به هلاکت ۸ صهیونیست و زخمی شدن بیش از ۱۰ نفر دیگر منجر شد، پلیس رژیم صهیونیستی تدابیر امنیتی شدیدی در این شهر به اجرا گذاشته و دست به بازداشت گسترده فلسطینیان زده است.
منابع محلی اعلام کردند که نظامیان اسرائیلی شب گذشته و امروز شنبه دست کم ۵۰ فلسطینی را در مناطق مختلف شهر قدس بازداشت کرده اند.
اشغالگران اسرائیلی تنها شب گذشته ۱۵ جوان فلسطینی را پس از حمله به خانه پدر شهید خیری علقم بازداشت کردند.
نظامیان اسرائیلی پدر این شهید فلسطینی و شماری از بستگان او را هم بازداشت کرده اند.
مرکز داده های وادی حلوه در گزارشی عنوان کرد که پلیس رژیم صهیونیستی یگان جدیدی برای پیگیری بازداشت ها در قدس اشغالی تشکیل داده است.