اداره اوقاف اسلامی قدس طی بیانیه‌ای اعلام کرد که حدود ۱۳۰ هزار نفر سومین نماز جمعه ماه مبارک رمضان را در مسجدالاقصی در قدس اشغالی اقامه کردند. این در حالی است که هفته گذشته حدود ۲۵۰ هزار نمازگزار دومین نماز جمعه ماه مبارک رمضان را در مسجدالاقصی هفته گذشته ادا کرده بودند. نظامیان اسرائیل امروز […]

اداره اوقاف اسلامی قدس طی بیانیه‌ای اعلام کرد که حدود ۱۳۰ هزار نفر سومین نماز جمعه ماه مبارک رمضان را در مسجدالاقصی در قدس اشغالی اقامه کردند.

این در حالی است که هفته گذشته حدود ۲۵۰ هزار نمازگزار دومین نماز جمعه ماه مبارک رمضان را در مسجدالاقصی هفته گذشته ادا کرده بودند.

نظامیان اسرائیل امروز هزاران فلسطینی ساکن کرانه باختری اشغالی را به بهانه “عدم برخورداری از مجوز” از ورودی‌های شهر قدس بازگرداندند و تنها صدها نفر از فلسطینیان اهالی کرانه باختری امروز توانستند وارد قدس شوند.

نیروهای امنیتی اسرائیل برای نمازگزاران کرانه باختری که برای ادای فریضه دینی نماز جمعه به مسجدالاقصی می روند، محدودیت سنی گذاشته و از ورود مردان زیر ۵۵ سال به این مسجد جلوگیری می‌کنند، اما برای خانم‌ها محدودیت خاصی وجود ندارد.

امروز تدابیر شدید امنیتی در شهر قدس اتخاذ شده و ۲۳۰۰ نفر از نیروهای پلیس اسرائیل در ورودی های منطقه قدیمی و محوطه مسجدالاقصی مستقر شده‌اند.

گفتنی است ده‌ها هزار فلسطینی در ماه مبارک رمضان به ویژه روزهای جمعه برای عبادت در مسجدالاقصی به شهر قدس می روند.

نظامیان اسرائیل طی چند سال اخیر تنها برای اهالی منطقه قدیمی قدس اشغالی که مسجدالاقصی در آن واقع شده است، اجازه ورود به این مسجد را می‌دهد اما از ورود فلسطینیان اهالی کرانه باختری و نوار غزه ممانعت می‌کنند.

دو اسرائیلی در کرانه باختری اشغالی کشته شدند

سازمان رادیو و تلویزیون اسرائیل گزارش داد که در پی تیراندازی در شمال کرانه باختری اشغالی ۲ زن اسرائیلی کشته و یک نفر دیگر شدیدا مجروح شده است.

بر این اساس، عامل این حمله از محل فرار کرده است.

در همین راستا، ارتش اسرائیل اعلام کرد که در منطقه «الحمرا» منطقه الاغوار شمالی کرانه باختری رود اردن خودروی یک اسرائیلی مورد تیراندازی قرار گرفته و ۲ زن کشته شده‌اند.

بامداد امروز، ارتش اسرائیل به لبنان و نوار غزه حملات هوایی انجام داد.

دفتر سخنگوی ارتش اسرائیل اعلام کرد که دور جدید حملات به نوار غزه آغاز شده است.

هم اکنون هواپیماهای ارتش اسرائیل درحال بمباران برخی اهداف در نوار غزه هستند. فرماندهی ارتش اسرائیل برای غزه و مناطق اطراف آن وضعیت آماده باش اعلام کرده است.

روز پنجشنبه، دولت اسرائیل اعلام کرد که ۳۴ موشک شلیک شده از لبنان به سمت غرب منطقه الجلیل (شمال) را شناسایی کرده است. بیشتر موشک‌های شلیک شده از لبنان از مدل‌های کاتیوشا و گراد بوده است.